Private Taxonomy Terms (8.x-2.5) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Private
nl: Privé

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Size
nl: Grootte

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: Filter by user
nl: Filtreren op gebruiker

en: User
nl: Gebruiker

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Owner
nl: Eigenaar

en: No terms available.
nl: Geen termen beschikbaar.

en: Users
nl: Gebruikers

en: Reference
nl: Referentie

en: Allowed values
nl: Toegestane waardes

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: RSS category
nl: RSS-categorie

en: The referenced entity
nl: De gerefereerde entiteit

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: Autocomplete route name
nl: Routenaam automatisch aanvullen

en: @label ID
nl: @label-ID

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
