Privatemsg (2.0.0-rc11) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Last Updated
sv: Senast uppdaterad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: To:
sv: Till:

en: Private Messages
sv: Privata meddelanden

en: From
sv: Från

en: Role ID
sv: ID för roll

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Deleted
sv: Borttaget

en: The message has been sent.
sv: Meddelandet har skickats.

en: unblock
sv: häv spärr

en: Apply
sv: Applicera

en: Participants
sv: Deltagare

en: Mark as read
sv: Markera som läst

en: Mark as unread
sv: Markera som oläst

en: Separate multiple names with commas.
sv: Separera flera namn med kommatecken.

en: Allow private messages between users.
sv: Tillåt privata meddelanden mellan användare.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Send message
sv: Skicka meddelande

en: Migration
sv: Migrering

en: Block a user
sv: Spärra en användare

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Delete message
sv: Radera meddelande

en: Write new message
sv: Skriv nytt meddelande

en: All messages
sv: Alla meddelanden

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Receive email notification for incoming private messages
sv: Få e-postpåminnelse för inkommande privata meddelanden

en: Blocked users
sv: Spärrade användare

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
sv: Fyll i mottagare, separera flera mottagare med kommatecken.

en: Enable private messages
sv: Aktivera privata meddelanden

en: Disabling private messages prevents you from sending or receiving messages from other users.
sv: Inaktivering av privata meddelanden hindrar dig från att skicka eller ta emot privata meddelanden från andra användare.

en: Block user
sv: Spärra användare

en: Asc
sv: Stigande

en: Send this user a private message
sv: Skicka ett privat meddelade till den här användaren

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
sv: Det refererade objektet (%type: %id) finns inte.
