Privatemsg (2.0.0-rc14) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: From
fa: از

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: block
fa: بلوک

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Deleted
fa: حذف شد

en: The message has been sent.
fa: پیام ارسال شد.

en: Apply
fa: تایید

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: Mark as read
fa: علامت زدن بعنوان خوانده شده

en: Mark as unread
fa: علامت زدن بعنوان خوانده نشده

en: Separate multiple names with commas.
fa: نام‌ها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

en: Allow private messages between users.
fa: اجازه تبادل پیام خصوصی میان کاربران را می‌دهد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Send message
fa: ارسال پیام

en: Block a user
fa: مسدود کردن یک کاربر

en: - Any -
fa: - هر -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Delete message
fa: حذف پیام

en: Write new message
fa: نوشتن پیام جدید

en: All messages
fa: همه پیام‌ها

en: Receive email notification for incoming private messages
fa: دریافت نامه‌های الکترونیکی اطلاع‌رسانی برای پیغام‌های خصوصی دریافتی

en: Blocked users
fa: کاربران مسدود شده

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
fa: نام گیرنده را وارد کنید. گیرندگان را با کاما (,) از هم جدا کنید.

en: Enable private messages
fa: فعال‌سازی پیغام‌های خصوصی

en: Disabling private messages prevents you from sending or receiving messages from other users.
fa: غیرفعال کردن پیغام‌های خصوصی موجب جلوگیری از ارسال یا دریافت پیغام از دیگر کاربران می‌شود.

en: You must include at least one valid recipient.
fa: شما بایستی حداقل نام معتبر یک دریافت‌کننده را وارد کنید.

en: Private message ID
fa: شناسه پیغام خصوصی

en: Block user
fa: مسدود کردن کاربر

en: Asc
fa: صعودی

en: Send this user a private message
fa: ارسال پیغام خصوصی به این کاربر
