Privatemsg (2.0.0-rc2) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: To:
da: Til:

en: Page
da: Side

en: From
da: Fra

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: block
da: blok

en: Messages
da: Beskeder

en: Deleted
da: Slettet

en: The message has been sent.
da: Beskeden er sendt.

en: Apply
da: Udfør

en: Participants
da: Deltagere

en: Mark as read
da: Markér som læst

en: Mark as unread
da: Markér som ulæst

en: Separate multiple names with commas.
da: Adskil navne med kommaer.

en: Offset
da: Forskydning

en: Send message
da: Send besked

en: Block a user
da: Blokér en bruger

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: All messages
da: Alle beskeder

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
da: Den refererede entity (%type: %id) eksisterer ikke.

en: Name (autocomplete)
da: Navn (autocomplete)
