Protected Content (10.1.106) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Download
ru: Скачать

en: File
ru: Файл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Open
ru: Открыть

en: View
ru: Просмотр

en: User Name
ru: Имя пользователя

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: Mode
ru: Режим

en: Owner
ru: Владелец

en: Anonymous
ru: Гость

en: published
ru: опубликовано

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Reference
ru: Связь

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Changed
ru: Изменение

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: New
ru: Новое

en: not published
ru: не опубликовано

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Text area
ru: Текстовая область

en: Language code
ru: Код языка

en: Type:
ru: Тип:

en: Last modified:
ru: Последнее изменение:

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Strong
ru: Сильный

en: Caching mode
ru: Режим кэширования

en: @size KB
ru: @size КБ

en: Dialog
ru: Диалог

en: Processing...
ru: Обработка...

en: Maximum file size
ru: Максимальный размер файла

en: Add metadata
ru: Добавить метаданные

en: Reference method
ru: Способ выбора

en: Enable Description field
ru: Включить поле описания

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: File selection handler settings
ru: Настройки обработчика выбора файлов
