Protected Content (10.1.107) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Mode
bn: মোড

en: published
bn: প্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Strong
bn: শক্তিশালী

en: @size KB
bn: @size কিলোবাইট
