Protected Content (10.1.108) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Open
is: Opna

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: Page
is: Síða

en: Filter
is: Sía

en: Mode
is: Hamur

en: Owner
is: Eigandi

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: published
is: birt

en: Text field
is: Textareitur

en: New
is: Nýtt

en: not published
is: ekki birt

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Strong
is: Traust
