Protected Content (10.1.23) - en to pt translation catalogue (58 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Open
pt: Aberto

en: View
pt: Ver

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Mode
pt: Modo

en: Owner
pt: Proprietário

en: Security
pt: Segurança

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: published
pt: publicado

en: unlimited
pt: ilimitado

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Reference
pt: Referência

en: Metadata
pt: Metadados

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: New
pt: Novo

en: not published
pt: não publicado

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Text area
pt: Área de texto

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Type:
pt: Tipo:

en: About
pt: Sobre

en: Last modified:
pt: Última modificação

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Strong
pt: Forte

en: Caching mode
pt: Modo de cache

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Processing...
pt: Processando...

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do arquivo

en: Administer settings
pt: Administrar configurações

en: Reference method
pt: Método de referência

en: No placeholder
pt: Sem placeholder

en: Autocomplete matching: @match_operator
pt: Autocompletar correspondente: @match_operator

en: Enable Description field
pt: Habilitar campo de Descrição

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size

en: Add entity content
pt: Adicionar entidade de conteúdo

en: View entity content
pt: Visualizar entidade de conteúdo

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.

en: File selection handler settings
pt: Configurações do manipulador de seleção de arquivos

en: Autocomplete suggestion list size: @size
pt: Tamanho da lista de sugestões de preenchimento automático: @size
