Protected Content (10.1.27) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Open
ar: مفتوح

en: View
ar: عرض

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: Mode
ar: النمط

en: Owner
ar: المالك

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: Anonymous
ar: مجهول

en: published
ar: منشور

en: unlimited
ar: غير محدود

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Reference
ar: مرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: New
ar: جديد

en: not published
ar: غير منشور

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: About
ar: حول

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Strong
ar: مهم

en: Caching mode
ar: وضع التخزين المؤقت

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: No placeholder
ar: بدون نص بديل

en: Autocomplete matching: @match_operator
ar: مطابقة الاكمال التلقائي: @match_operator

en: Enable Description field
ar: تفعيل حقل الوصف

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size

en: Autocomplete suggestion list size: @size
ar: قائمة اقتراحات الإكمال التلقائي @size
