Protected Content (10.1.36) - en to cy translation catalogue (29 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Mode
cy: Modd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Text field
cy: Maes testun

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Strong
cy: Cryf

en: Caching mode
cy: Dull storio
