Protected Content (10.1.45) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: View
ro: Afișează

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Mode
ro: Mod

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Sort by
ro: Sortare după

en: published
ro: publicat

en: Text field
ro: Câmp text

en: Reference
ro: Referință

en: Changed
ro: Schimbat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title șters.

en: New
ro: Nou

en: not published
ro: nepublicat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: Text area
ro: Zonă de text

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: @interval ago
ro: @interval în urmă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Strong
ro: Aldin

en: Caching mode
ro: Mod caching

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Enable Description field
ro: Activarea câmpului Descriere

en: @interval hence
ro: @interval, de unde
