Protected Content (10.1.46) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Open
it: Aperto

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Mode
it: Modalità

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Security
it: Sicurezza

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Sort by
it: Ordina per

en: published
it: pubblicato

en: Text field
it: Campo di testo

en: Reference
it: Riferimento

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: New
it: Nuovo

en: not published
it: non pubblicato

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Apply
it: Applica

en: Text area
it: Area di testo

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Type:
it: Tipo:

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: @interval ago
it: @interval fa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Strong
it: Evidenziato

en: Caching mode
it: Modalità di caching

en: Processing...
it: In elaborazione...

en: Maximum file size
it: Dimensione massima del file

en: Administer settings
it: Amministra le impostazioni

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Enable Description field
it: Attiva descrizione campo
