Protected Content (10.1.5) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: View
hu: Megtekintés

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: ID
hu: Azonosító

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: Mode
hu: Mód

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Security
hu: Biztonság

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: published
hu: közzétett

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Reference
hu: Referencia

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Changed
hu: Módosítva

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: New
hu: Új

en: not published
hu: rejtett

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Text area
hu: Szövegdoboz

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Type:
hu: Típus:

en: About
hu: Leírás

en: Saving...
hu: Mentés…

en: Last modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Strong
hu: Erős

en: Caching mode
hu: Gyorstárazási mód

en: Processing...
hu: Feldolgozás…

en: Maximum file size
hu: Legnagyobb fájlméret

en: Administer settings
hu: Beállítások adminisztrációja

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Enable Description field
hu: Leírás mező engedélyezése

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: File selection handler settings
hu: Fájlkiválasztási kezelő beállításai
