Protected Content (10.1.5) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: View
tr: Görüntüle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Mode
tr: Kip

en: Owner
tr: Sahibi

en: Security
tr: Güvenlik

en: Anonymous
tr: Adsız

en: published
tr: yayında

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Reference
tr: Kaynak

en: Changed
tr: Değişti

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: New
tr: Yeni

en: not published
tr: yayında değil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Text area
tr: Yazı alanı

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Type:
tr: Tür:

en: About
tr: Hakkında

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Last modified:
tr: Son güncelleme:

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Strong
tr: Güçlü

en: Caching mode
tr: Önbellekleme kipi

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Administer settings
tr: Ayarları yönet

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Enable Description field
tr: Açıklama alanını etkinleştir
