Protected Content (10.1.57) - en to fr translation catalogue (65 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Open
fr: Ouvert

en: View
fr: Voir

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en:  on
fr:  dans

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Security
fr: Sécurité

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Sort by
fr: Trier par

en: published
fr: publié

en: Text field
fr: Champ texte

en: Reference
fr: Référence

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Changed
fr: Modifié

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: New
fr: Nouveau

en: not published
fr: non publié

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Apply
fr: Appliquer

en: Text area
fr: Zone de texte

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Type:
fr: Type :

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Saving...
fr: Enregistrement en cours...

en: Last modified:
fr: Dernière modification :

en: @interval ago
fr: Il y a @interval

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Strong
fr: Fort

en: Caching mode
fr: Mode de cache

en: Dialog
fr: Dialogue

en: Processing...
fr: En cours de traitement...

en: Maximum file size
fr: Taille maximum de fichier

en: Administer settings
fr: Administrer les paramètres

en: No cache
fr: Pas de cache

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Enable Description field
fr: Activer le champ Description

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: -select-
fr: -sélectionner-

en: File selection handler settings
fr: Paramètres du gestionnaire (handler) de sélection de fichier

en: @interval hence
fr: Dans @interval
