Protected Content (10.1.60) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: User Name
fa: نام کاربر

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Mode
fa: سبک

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Security
fa: امنیتی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: published
fa: منتشرشده

en: Text field
fa: فیلد متنی

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: New
fa: جدید

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: Text area
fa: ناحیه متن

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Last modified:
fa: آخرین ویرایش:

en: @interval ago
fa: @interval پیش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Strong
fa: قوی

en: Caching mode
fa: روش کش کردن

en: Asc
fa: صعودی

en: Reference method
fa: روش ارجاع
