Protected Content (10.1.61) - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Page
mr: पान

en: Owner
mr: मालक

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
