Protected Content (10.1.69) - en to nl translation catalogue (63 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Value
nl: Waarde

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: User
nl: Gebruiker

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Mode
nl: Modus

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Security
nl: Beveiliging

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: published
nl: gepubliceerd

en: Text field
nl: Tekstveld

en: Reference
nl: Referentie

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: New
nl: Nieuwe

en: not published
nl: niet gepubliceerd

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Apply
nl: Toepassen

en: Text area
nl: Tekstveld

en: Language code
nl: Taalcode

en: About
nl: Over

en: Last modified:
nl: Laatst gewijzigd:

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Strong
nl: Sterk

en: Caching mode
nl: Cache-methode

en: Dialog
nl: Dialoog

en: Processing...
nl: Bezig...

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Administer settings
nl: Instellingen beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Optional description.
nl: Optionele beschrijving.

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: New page
nl: Nieuwe pagina

en: Enable Description field
nl: Beschrijvingsveld inschakelen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: File selection handler settings
nl: Instellingen van de bestandsselectie-handler

en: @interval hence
nl: @interval vanaf nu
