Protected Content (10.1.77) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Reiniciar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Update
pt: Atualizar

en: Open
pt: Abrir

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Mode
pt: Modo

en: Owner
pt: Proprietário

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: published
pt: publicado

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Reference
pt: Referência

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: New
pt: Novo

en: not published
pt: não publicado

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Text area
pt: Área de texto

en: Language code
pt: Código de idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Saving...
pt: A guardar...

en: @interval ago
pt: @interval atrás

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Strong
pt: Forte

en: Caching mode
pt: Modo de cache

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Processing...
pt: Em processamento...

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do ficheiro

en: Administer settings
pt: Configurações de administração

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Enable Description field
pt: Ativar campo Descrição

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: File selection handler settings
pt: Configurações do handler de seleção de ficheiros

en: @interval hence
pt: @interval a contar deste momento
