Protected Content (10.1.78) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Download
hi: डाउनलोड

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Open
hi: खुला

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Mode
hi: प्रकार

en: Desc
hi: अवरोही

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: published
hi: प्रकाशित

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: New
hi: नया

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Strong
hi: तगडा

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि
