Protected Content (10.1.86) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Download
uk: Завантаження

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Open
uk: Відкрито

en: View
uk: Перегляд

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: Mode
uk: Режим

en: Owner
uk: Власник

en: Anonymous
uk: Анонім

en: published
uk: опубліковано

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Reference
uk: Посилання

en: Metadata
uk: Метадані

en: Changed
uk: Змінено

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: New
uk: Нові

en: not published
uk: не опубліковано

en: Default value
uk: Базове значення

en: bytes
uk: байти(байтів)

en: Text area
uk: Текстова область

en: Language code
uk: Код мови

en: Type:
uk: Тип:

en: Saving...
uk: Збереження...

en: Block size
uk: Розмір блоку

en: Last modified:
uk: Остання зміна:

en: Size:
uk: Розмір:

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Strong
uk: Сильний

en: Caching mode
uk: Режим кешування

en: @size KB
uk: @size КБ

en: Dialog
uk: Вікно

en: Encrypt
uk: Шифрування

en: Processing...
uk: Працюю...

en: Maximum file size
uk: Максимальний розмір файла

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Key Size
uk: Розмір ключа

en: New page
uk: Нова сторінка

en: Enable Description field
uk: Увімкнути поле опису

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: File selection handler settings
uk: Налаштування обробника для вибору файла
