Protected Content (10.1.92) - en to ja translation catalogue (60 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: User Name
ja: ユーザー名

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Mode
ja: モード

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: published
ja: 掲載

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Reference
ja: 参照

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: New
ja: 新

en: not published
ja: 非掲載

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: Text area
ja: テキストエリア

en: Language code
ja: 言語コード

en: Offset
ja: オフセット

en: @interval ago
ja: @interval 前

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Strong
ja: 強

en: Caching mode
ja: キャッシュモード

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Asc
ja: 昇順

en: Reference method
ja: 参照方法

en: REST export
ja: REST エクスポート

en: Enable Description field
ja: 説明フィールドを有効にする

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: File selection handler settings
ja: ファイル選択ハンドラの設定
