Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Component
ur: جزو

en: ID
ur: شناخت

en: Configure
ur: ترتیب

en: Error
ur: خرابی

en: Warning
ur: انتباہ
