Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Settings
fr: Paramètres

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Label
fr: Libellé

en: Component
fr: Composant

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Error
fr: Erreur

en: Update status
fr: État des mises à jour

en: Severity
fr: Importance

en: Warning
fr: Avertissement

en: Details
fr: Détails

en: Processors
fr: Processeurs

en: API key
fr: Clé d'API

en: User registration
fr: Inscription de l'utilisateur

en: or
fr: ou

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Error reporting
fr: Rapports d'erreur

en: Devel node access
fr: Devel Node Access

en: Internal
fr: Interne

en: Visitors
fr: Visiteurs

en: User registration settings
fr: Paramètres de création de compte

en: Administrators only
fr: Administrateurs seulement

en: Visitors, but administrator approval is required
fr: Les visiteurs, mais l'approbation d'un administrateur est requise

en: Aggregate and compress CSS files.
fr: Agréger et compresser les fichiers CSS.
