Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: File
ro: Fișier

en: Settings
ro: Setări

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: Component
ro: Componentă

en: Configure
ro: Configurează

en: Error
ro: Eroare

en: Update status
ro: Starea actualizare

en: Severity
ro: Gravitate

en: Warning
ro: Avertizare

en: Details
ro: Detalii

en: Processors
ro: Procesatoare

en: Option
ro: Opţiune

en: API key
ro: Cheia API

en: User registration
ro: Înregistrare utilizator

en: Info
ro: Informație

en: or
ro: sau

en: Error reporting
ro: Raportarea erorilor

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: User registration settings
ro: Opţiunile de înregistrare ale utilizatorilor

en: Administrators only
ro: Numai administratorii

en: Visitors, but administrator approval is required
ro: Vizitatori, dar e necesară aprobarea unui administrator

en: Aggregate and compress CSS files.
ro: Combină și comprimă fișierele CSS.
