Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha7) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Component
id: Komponen

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Contact
id: Kontak

en: Severity
id: Keparahan

en: Warning
id: Peringatan

en: Details
id: Rincian

en: Processors
id: Prosesor

en: Option
id: Opsi

en: API key
id: Kunci API

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: or
id: atau

en: Error reporting
id: Laporan kesalahan

en: Visitors
id: Para pengunjung

en: User registration settings
id: Pengaturan pendaftaran anggota

en: Administrators only
id: Hanya para administrator

en: Visitors, but administrator approval is required
id: Para pengunjung, tapi perlu persetujuan administrator

en: Aggregate and compress CSS files.
id: Kumpulkan jadi satu dan mampatkan file-file CSS.
