Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha7) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Status
is: Staða

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: File
is: Skrá

en: Settings
is: Stillingar

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Label
is: Merking

en: Component
is: Íhlutur

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: Error
is: Villa

en: Contact
is: Tengiliður

en: Update status
is: Uppfærslustaða

en: Severity
is: Alvarleiki

en: Warning
is: Viðvörun

en: OK
is: Í lagi

en: Details
is: Nánar

en: or
is: eða
