Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha8) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: File
ja: ファイル

en: Settings
ja: 設定

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: Component
ja: コンポーネント

en: Configure
ja: 設定

en: Error
ja: エラー

en: Contact
ja: コンタクト

en: Severity
ja: 重大度

en: Warning
ja: 警告

en: Details
ja: 詳細

en: Processors
ja: プロセッサー

en: Option
ja: オプション

en: User registration
ja: ユーザー登録

en: or
ja: または

en: Cron
ja: cron

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Error reporting
ja: エラー報告

en: Visitors
ja: 訪問者

en: User registration settings
ja: ユーザー登録の設定

en: Administrators only
ja: 管理者のみ

en: Visitors, but administrator approval is required
ja: 訪問者が作成できるが管理者の承認が必要。

en: Monitoring
ja: モニタリング

en: Aggregate and compress CSS files.
ja: CSSファイルをまとめて圧縮する。
