Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: Settings
pt: Configurações

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Label
pt: Rótulo

en: Component
pt: Componente

en: Configure
pt: Configurar

en: Error
pt: Erro

en: Contact
pt: Contato

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Severity
pt: Severidade

en: Warning
pt: Aviso

en: Details
pt: Detalhes

en: Processors
pt: Processadores

en: Option
pt: Opção

en: API key
pt: Chave da API

en: User registration
pt: Registro de usuário

en: Info
pt: Informações

en: or
pt: ou

en: Cron
pt: Agendador de tarefas

en: Error reporting
pt: Relatório de erros

en: Visitors
pt: Visitantes

en: User registration settings
pt: Opções de registro de usuários

en: Administrators only
pt: Somente administradores

en: Visitors, but administrator approval is required
pt: Visitantes, mas é necessária a aprovação do administrador

en: Aggregate and compress CSS files.
pt: Agrupar e comprimir arquivos CSS.
