Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha8) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Option
kn: ಆಯ್ಕೆ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್
