Production check & Production monitor (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: File
nl: Bestand

en: Settings
nl: Instellingen

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Component
nl: Besturingselement

en: Configure
nl: Instellen

en: Error
nl: Fout

en: Update status
nl: Update Status

en: Severity
nl: Ernst

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Option
nl: Optie

en: API key
nl: API-sleutel

en: User registration
nl: Gebruikersregistratie

en: or
nl: of

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Error reporting
nl: Foutrapportage

en: Devel generate
nl: Devel genereren

en: Internal
nl: Interne

en: Visitors
nl: Bezoekers

en: User registration settings
nl: Instellingen gebruikersregistratie

en: Administrators only
nl: Enkel beheerders

en: Visitors, but administrator approval is required
nl: Bezoekers, maar goedkeuring door beheerder is verplicht

en: Aggregate and compress CSS files.
nl: CSS-bestanden samenvoegen en comprimeren.
