Product Builder for Drupal Commerce (2.0.1-alpha1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Background
fr: Arrière-plan

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Price
fr: Prix

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Integer
fr: Entier

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Product
fr: Produit

en: Changed
fr: Modifié

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Boolean
fr: Booléen

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Stores
fr: Boutiques

en: Langcode
fr: Code de la langue

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Order item
fr: Élément de commande
