Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: Integer
pt: Inteiro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Controls
pt: Controlos

en: Product
pt: Produto

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Boolean
pt: Boleano

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Langcode
pt: Código de idioma

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Order item
pt: Encomendar o item
