Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Value
de: Wert

en: Actions
de: Aktionen

en: Quantity
de: Anzahl

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Background
de: Hintergrund

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Link text
de: Link-Text

en: Integer
de: Ganzzahl

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Product
de: Produkt

en: Changed
de: Geändert

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Variations
de: Varianten

en: Boolean
de: Boolesch

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Stores
de: Shops

en: Langcode
de: Sprachkürzel

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Order item
de: Bestellartikel

en: Do not use ajax
de: Ajax nicht verwenden
