Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Boolean
hi: बूलियन
