Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Actions
ja: アクション

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Background
ja: 背景

en: View
ja: ビュー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Integer
ja: 整数

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Product
ja: 商品

en: Changed
ja: 変更済

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Variations
ja: バリエーション

en: Boolean
ja: 真偽値

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Stores
ja: ストア

en: Langcode
ja: 言語コード

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
