Product Builder for Drupal Commerce (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Actions
uk: Дії

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Background
uk: Тло

en: View
uk: Перегляд

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Integer
uk: Ціле число

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Product
uk: Товар

en: Changed
uk: Змінено

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Variations
uk: Варіації

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Stores
uk: Магазини

en: Langcode
uk: Код мови

en: Product quantity
uk: Кількість товару

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Order item
uk: Позиція замовлення
