Product Choice (8.x-1.0) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Add term
fil: Magdagdag nang kataga

en: Published
fil: Inilathala
