Product Choice (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Help Text
fr: Texte d'aide

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: Add term
fr: Ajouter un terme

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Published
fr: Publié

en: Term
fr: Terme

en: No terms available.
fr: Aucun terme disponible.

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: List terms
fr: Lister les termes

en: Formatted
fr: Mis en forme

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Usage
fr: Utilisation

en: About
fr: À propos

en: No preview
fr: Aucun aperçu

en: Allowed formats
fr: Formats autorisés

en: No defined styles
fr: Aucun styles n'est défini

en: Preview image style: @style
fr: Style d'image de l'aperçu : @style
