Product Choice (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Icon
it: Icona

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Published
it: Pubblicato

en: Term
it: Termine

en: N/A
it: N/D

en: No terms available.
it: Nessun termine disponibile.

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: List terms
it: Lista termini

en: Formatted
it: Formattato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Output format
it: Formato di output

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni

en: No preview
it: Nessuna anteprima

en: Allowed formats
it: Formati consentiti

en: No defined styles
it: Nessuno stile definito

en: Preview image style: @style
it: Stile immagine anteprima: @style
