Product Choice (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Icon
tr: Simge

en: Add term
tr: Terim ekle

en: Published
tr: Yayında

en: Term
tr: Terim

en: No terms available.
tr: Terim yok.

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: List terms
tr: Terimleri listele

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Usage
tr: Kullanım

en: About
tr: Hakkında

en: No preview
tr: Önizleme yok

en: No defined styles
tr: Tanımlı stil yok

en: Preview image style: @style
tr: @style isimli görsel stilini önizleyin
