Product Choice (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Help Text
hi: सहायता सुत्र

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Add term
hi: पद जोडें

en: ID
hi: आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: N/A
hi: एन / ए

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: List terms
hi: पद सूची

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Output format
hi: उत्पादन प्रारूप

en: About
hi: के बारे में
