Product Choice (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Help Text
hu: Súgó szöveg

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Icon
hu: Ikon

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Published
hu: Közzétéve

en: Term
hu: Kifejezés

en: N/A
hu: Nincs adat

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: Formatted
hu: Formázott

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Usage
hu: Használat

en: About
hu: Leírás

en: No preview
hu: Nincs előnézet

en: List Terms
hu: Kifejezések listája

en: Allowed formats
hu: Megengedett formátumok

en: List Name
hu: Lista neve

en: No defined styles
hu: Nincsenek stílusok meghatározva

en: Preview image style: @style
hu: Előnézeti képstílus: @style

en: Add product choice list
hu: Termékválasztó felsorolás hozzáadása

en: Product choice lists
hu: Termékválasztó felsorolások

en: Administer product choice lists
hu: Termékválasztó felsorolások adminisztrációja

en: Edit product choice list
hu: Termékválasztó felsorolás szerkesztése

en: Delete product choice list
hu: Termékválasztó felsorolás törlése

en: Product choice list config
hu: Termékválasztó felsorolás konfiguráció

en: Product choice list
hu: Termékválasztó felsorolás

en: The Product choice list.
hu: A termékválasztó felsorolás.

en: Product choice list deleted: @label.
hu: @label termékválasztó felsorolás törölve.

en: This text will be displayed on the <em>Product choice list</em> listing page.
hu: Ez a szöveg fog megjelenni a <em>Termékválasztó felsorolások</em> listaoldalán.
