Product Choice (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Help Text
nl: Helptekst

en: Edit
nl: Bewerken

en: Icon
nl: Pictogram

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: N/A
nl: n.v.t.

en: No terms available.
nl: Geen termen beschikbaar.

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: List terms
nl: Termen weergeven

en: Formatted
nl: Opgemaakt

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Usage
nl: Gebruik

en: About
nl: Over

en: No preview
nl: Geen voorbeeldweergave

en: Allowed formats
nl: Toegestane opmaken

en: No defined styles
nl: Geen stijlen gedefinieerd

en: Preview image style: @style
nl: Voorbeeldweergave afbeeldingsstijl: @style

en: Restrict which text formats are allowed, given the user has the required permissions. If no text formats are selected, then all the ones the user has access to will be available.
nl: Beperk welke tekstopmaken zijn toegestaan, als de gebruiker de vereiste toegangsrechten heeft. Als er geen tekstopmaken geselecteerd zijn, kan gekozen worden uit alle opmaken waartoe de gebruiker toegang.

en: Allowed format
nl: Toegestane opmaak
