Product Choice (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Icon
fa: شمایل

en: Add term
fa: افزودن کلمه

en: ID
fa: هویت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Term
fa: کلمه

en: N/A
fa: هیچ

en: No terms available.
fa: کلمه‌ای در دسترس نیست.

en: List terms
fa: سجل کلمه‌ها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: About
fa: درباره
