Product Choice (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Help Text
pt: Texto de ajuda

en: Edit
pt: Editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Icon
pt: Ícone

en: Add term
pt: Adicionar termo

en: Published
pt: Publicado

en: Term
pt: Termo

en: N/A
pt: N/D

en: No terms available.
pt: Não há termos disponíveis.

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: List terms
pt: Listar termos

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Usage
pt: Utilização

en: About
pt: Sobre

en: No preview
pt: Sem pré-visualização

en: Allowed formats
pt: Formatos permitidos

en: No defined styles
pt: Estilos não definidos

en: Preview image style: @style
pt: Estilo de imagem de pré-visualização : @style
