Product Choice (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Label
ro: Etichetă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Add term
ro: Adaugă termen

en: Published
ro: Publicat

en: Term
ro: Termen

en: N/A
ro: N/D

en: No terms available.
ro: Nu sunt termeni disponibili.

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: List terms
ro: Afișează termeni

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Output format
ro: Formatul de ieșire

en: Usage
ro: Utilizare

en: About
ro: Despre

en: No preview
ro: Fără previzualizare

en: No defined styles
ro: Nu sunt definite stiluri

en: Preview image style: @style
ro: Previzualizați stilul imaginii: @style
