Product Choice (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Help Text
sv: Hjälptext

en: Edit
sv: Redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Icon
sv: Ikon

en: Add term
sv: Lägg till term

en: Published
sv: Publicerad

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: No terms available.
sv: Inga termer tillgängliga.

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: List terms
sv: Lista termer

en: Formatted
sv: Formaterad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Output format
sv: Utmatningsformat

en: Usage
sv: Användning

en: About
sv: Om

en: No preview
sv: Ingen förhandsgranskning

en: Allowed formats
sv: Tillåtna format

en: No defined styles
sv: Inga definierade stilar

en: Preview image style: @style
sv: Förhandsgranska bildstil: @style

en: Restrict which text formats are allowed, given the user has the required permissions. If no text formats are selected, then all the ones the user has access to will be available.
sv: Begränsa tillåtna inmatningsformat, förutsatt att användaren har rätt behörigheter. Om inget inmatningsformat är valt kommer alla format användaren har behörighet till att vara tillgängliga.

en: Allowed format
sv: Tillåtet format
