Production Checklist (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Changelog
pt: Lista de Modificações

en: Modules
pt: Módulos

en: User
pt: Usuário

en: Database
pt: Banco de dados

en: Available updates
pt: Atualizações disponíveis

en: Custom
pt: Personalizado

en: Input format
pt: Formato de entrada

en: Performance
pt: Desempenho

en: Caching
pt: Armazenamento de cache

en: Backups
pt: Cópias de Segurança

en: Appearance
pt: Aparência

en: Site information
pt: Informações do site

en: Permissions
pt: Permissões

en: Testing
pt: Testando

en: About
pt: Sobre

en: Content language
pt: Idioma do conteúdo

en: Notification
pt: Notificação

en: Status report
pt: Relatório de status

en: Localization
pt: Idiomas

en: Top 'page not found' errors
pt: Erros de 'página não encontrada' mais comuns

en: Logs and records system events to syslog.
pt: Regista e armazena os eventos do sistema para o syslog.

en: Content translation
pt: Tradução do conteúdo

en: Logging and errors
pt: Registros e erros

en: Regional and language
pt: Regional e idioma

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro

en: Available translation updates
pt: Atualizações de tradução disponíveis

en: Text formats and editors
pt: Formatos e editores de texto

en: Uninstall modules
pt: Desinstalar módulos

en: Enable notifications
pt: Habilitar notificações

en: Basic site settings
pt: Configuração básica do site
