Production Checklist (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Changelog
uk: Журнал змін

en: Legal
uk: Правила сайту

en: Views
uk: Види

en: Modules
uk: Модулі

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Database
uk: База даних

en: Available updates
uk: Доступні оновлення

en: Custom
uk: Власний

en: Input format
uk: Формат вводу

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Caching
uk: Кешування

en: Backups
uk: Резервні копії

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Site information
uk: Відомості про сайт

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Testing
uk: Тестування

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Password Policy
uk: Правила для паролів

en: Favicon
uk: Іконка favicon

en: About
uk: Про модуль

en: Content language
uk: Мова матеріалу

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Analytics
uk: Аналітика

en: Status report
uk: Звіт про стан

en: SEO
uk: Оптимізація для пошукових систем

en: Localization
uk: Переклади

en: Top 'page not found' errors
uk: Найчастіші помилки 'сторінку не знайдено'

en: Logs and records system events to syslog.
uk: Реєструє та записує події в системі до системного журналу.

en: Content translation
uk: Переклад матеріалу

en: Logging and errors
uk: Ведення журналу та помилки

en: Regional and language
uk: Мова та регіональні стандарти

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу

en: Reverse proxy
uk: Зворотній проксі

en: Available translation updates
uk: Доступні оновлення перекладів

en: Text formats and editors
uk: Текстові формати та редактори

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href=":module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href=":update">Update status handbook page</a>.
uk: Сповіщення про оновлення вимкнено. Щоб у вашій системи були встановлені найновіші версії, <strong>наполегливо рекомендується</strong> увімкнути модуль Менеджер оновлень (Update manager) на адміністративній сторінці <a href=":module">Модулі</a>. За додатковою інформацією звертайтеся до сторінки <a href=":update">Довідник про стан оновлення</a>.

en: Basic site settings
uk: Основні налаштування сайту
